Wszystkie kategorie
ENEN

Generator azotu PSA


Generator azotu PSA to urządzenie generujące azot oparte na technologii adsorpcji zmiennociśnieniowej (PSA). Jest używany głównie do oddzielania azotu o wysokiej czystości od powietrza i znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, laboratoriach i dziedzinach medycyny. Technologia maszyn azotowych PSA jest bardzo dojrzałą technologią, istniejącą od lat 1970-tych. W rzeczywistości tysiące zakładów PSA obsługuje klientów na całym świecie.


Zapytanie ofertowe
  • Przegląd
  • Opis
  • Zapytanie ofertowe
  • Podobne produkty
Generator azotu PSA
Generator azotu PSA
Generator azotu PSA
Generator azotu PSA
Generator azotu PSA
Generator azotu PSA


Zakres produkcji
Wyjście N2 Czystość Nacisk Temperatura
50-500Nm3/godz 99%-99.99% 0-0.8MPa Temperatura pokojowa.Niskie zużycie energii: 0.2-0.4 kWh/Nm3
Zapotrzebowanie na moc: 380 V, trójfazowe
Mały zajęty obszar: PSA azot urządzenie produkcyjne jako całość płoza, zwarta budowa, niewielkie gabaryty.Wymiary niektórych modeli
50Nm3/godz 100Nm3/godz 150Nm3/godz ≥200Nm3/godz
4300 * 2300 * 2800 4900 * 2500 * 3100 8400 * 2100 * 3500 Odpowiednio zaprojektowany
Opis

Generator azotu PSA to urządzenie generujące azot oparte na technologii adsorpcji zmiennociśnieniowej (PSA). Jest używany głównie do oddzielania azotu o wysokiej czystości od powietrza i znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle, laboratoriach i dziedzinach medycyny.


Schemat ideowy procesu generatora n2


niezdefiniowany


Azot wytwarzany przez generator azotu dzielimy na azot normalny (czystość 95%-99.99%) oraz azot o wysokiej czystości (czystość 99.995%-99.9997%). Normalny azot jest wytwarzany w sposób pokazany na powyższym schemacie i jest podzielony na trzy główne elementy: sprężarkę powietrza, system oczyszczania powietrza i system produkcji azotu. W razie potrzeby system oczyszczania powietrza można wyposażyć w osuszacz chłodniczy, osuszacz adsorpcyjny lub osuszacz kombinowany, a generator azotu n2 można wyposażyć w odpowiedni zbiornik magazynowy. Te trzy komponenty zostaną pokrótce przedstawione poniżej.


Układ sprężonego powietrza (CAS)

System sprężonego powietrza składa się ze sprężarki i zbiornika buforowego powietrza (do dostarczania sprężonego powietrza wymaganego dla instalacji azotowo-tlenowej VPS). Proces wymaga, aby system zapewniał stabilne ciśnienie wyjściowe i wystarczającą ilość powietrza. Sprężarka powietrza to sprężarka śrubowa z wtryskiem oleju o niezawodnej pracy, prostej konserwacji, niskim poziomie hałasu i bez działania podstawowego.


System oczyszczania sprężonego powietrza

Sprężone powietrze ze zbiornika buforowego trafia najpierw do 9-stopniowego filtra, a następnie do osuszacza chłodniczego. Sprężonemu powietrzu pozwala się na wymuszone ochłodzenie, tak że para wodna w powietrzu skrapla się i skrapla w ciekłą wodę porwaną z pyłem i olejem, po czym zostaje usunięta z maszyny.

Ostatni stopień zimnej suszarki to grupa filtrów precyzyjnych, która składa się z dwóch stopni filtrów. Są to 7-stopniowy filtr linii głównej oraz 3-stopniowy wysokowydajny filtr usuwający mgłę olejową.

Siedmiostopniowy filtr przewodu doprowadzającego powietrze ma dokładność 7 μm, który odfiltrowuje 1 μm i większe cząstki stałe i płynne, z resztkową zawartością oleju 1 ppm w/w.

3-stopniowy, wysokowydajny filtr mgły olejowej o dokładności filtracji 0.01 um, odfiltrowujący cząsteczki stałe i ciekłe o wielkości 0.01 um i większe, resztkowa zawartość oleju 0.001 ppm w/w.


Systemy azotu z adsorpcją o zmiennym ciśnieniu

Generator n2 oparty jest na czystym sprężonym powietrzu jako surowcu i węglowym sicie molekularnym jako adsorbencie, wykorzystując zasadę adsorpcji o zmiennym ciśnieniu w celu uzyskania azotu w temperaturze pokojowej. Zgodnie z różnicą adsorpcji tlenu i azotu na powierzchni węglowego sita molekularnego i różnej szybkości dyfuzji tlenu i azotu w sicie molekularnym węgla, programowalny sterownik kontroluje otwieranie i zamykanie zaprogramowanego szerokiego, aby zrealizować proces adsorpcji ciśnieniowej i desorpcji dekompresyjnej, aby zakończyć separację tlenu i azotu i uzyskać azot o wymaganej czystości.


Dane techniczne

Natężenie przepływu: 3 ~ 5500 Nm³/godz
Punkt rosy: ≤-73℃
Czystość: 95% ~ 99.9995%.


Korzyści

Szybkie uruchomienie, z kwalifikowanym azotem dostępnym w ciągu 15 do 30 minut;
W pełni automatyczna praca sprzętu, cały proces może być bezobsługowy;
Wydajne ładowanie sit molekularnych dla ściślejszego, bardziej solidnego i dłuższego okresu eksploatacji;
Stabilne i regulowane ciśnienie, czystość i natężenie przepływu w celu zaspokojenia różnych potrzeb klientów;
Rozsądna struktura, zaawansowane procesy, bezpieczeństwo i stabilność, niskie zużycie energii;


Systemy uwodorniania azotu (lub węgla) i oczyszczania

Zaprojektowana przez naszą firmę oczyszczalnia azotu to tradycyjny proces oczyszczania azotu typu uwodorniania i odtleniania. Zasadą jest użycie specjalnego katalizatora palladowego 506HT do usuwania zanieczyszczeń tlenu, pary wodnej i pyłu z azotu za pomocą katalizy, adsorpcji i filtracji w celu uzyskania azotu o wysokiej czystości z azotem o czystości 99% z generatora azotu jako surowca. A specjalnie opracowany katalizator palladowy typu 506HT pozwala tlenowi w azocie reagować chemicznie z wodorem w wyniku działania katalizy w następujący sposób:
2H2+O2  ==  2H2O


Do tego systemu oczyszczania

Objętość gazu manipulacyjnego: 10-500 Nm3/h
Czystość surowego azotu: ≥99%
Czystość azotu produktu: 99.9995% Zawartość tlenu: ≤1 ppm
Punkt rosy: ≤-60 ℃ ~ -70 ℃
Ciśnienie wylotowe azotu produktu: 0.1 MPa-0.6 MPa


Jinhonggas sprzedaje generator gazu PSA na małą skalę na miejscu, który oferuje zalety, takie jak prosta konstrukcja, łatwa obsługa, niskie zużycie energii i niewielka powierzchnia. Te generatory azotu PSA są szczególnie odpowiednie do potrzeb produkcji azotu w operacjach na małą skalę. Są szeroko stosowane do ochrony przed azotem w branżach takich jak mieszki metalowe, SMT (technologia montażu powierzchniowego), stopy twarde, azotek wanadu, żelazowanad i obróbka cieplna części mechanicznych. Stosowane są również do usuwania azotu i zapobiegania utlenianiu w przetwórstwie miedzi, przemyśle farmaceutycznym i chemicznym oraz w procesach produkcji szkła float. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wymagania, prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji na temat cen generatorów azotu. Czekamy na Państwa zapytania i chętnie udzielimy niezbędnych informacji.

Zapytanie ofertowe
Podobne produkty

Gorące kategorie