Wszystkie kategorie
ENEN

C₂H₄O

Tlenek Etylenu (EO)

Tlenek etylenu jest toksyczną substancją, która była wcześniej wykorzystywana do produkcji biocydów. Tlenek etylenu jest palny i wybuchowy, dlatego transport na duże odległości nie jest łatwy. Jest szeroko stosowany w przemyśle pralniczym, farmaceutycznym, drukarskim i farbiarskim. W branżach związanych z chemią może być stosowany jako środek wyjściowy do środków czyszczących. Amerykański chemik Lloyd Hall opatentował metodę sterylizacji tlenku etylenu do konserwowania przypraw w 1938 roku, metodę, która jest stosowana do dziś.

Zapytanie ofertowe
 • Przegląd
 • wideo LumaTouch
 • FAQ
 • Zapytanie ofertowe
 • Podobne produkty
Tlenek Etylenu (EO)
Tlenek Etylenu (EO)
Tlenek Etylenu (EO)
Tlenek Etylenu (EO)
Tlenek Etylenu (EO)
Tlenek Etylenu (EO)
Przetwarzanie

1.Chlorohydracja: pierwsze przejście etylen i gazowego chloru do wody w celu wytworzenia 2-chloroetanolu, a następnie zareaguje zasadą (zwykle mlekiem wapiennym) z 2-chloroetanolem w celu wytworzenia Tlenek etylenu.

2. Utlenianie: Stosując powietrze lub tlen o stężeniu większym niż 95% (objętościowo) jako utleniacz, tlenek etylenu jest wytwarzany w trzech procesach reakcji, odzysku tlenku etylenu i rafinacji tlenku etylenu.

Miesięczna wydajność napełniania gazem płynnym tlenku etylenu Jinhong (100% czysty EO, mieszanina gazów EO:CO2) dla cylinder sterylizacji wynosi ponad 200 ton.

Gaz Tlenek etylenu
Nr CAS 75-21-8
Czystość ≥% 99
Konsultacje
 • Dyrektorem
  Dyrektorem

  Tlenek etylenu ma działanie bakteriobójcze, nie powoduje korozji metali, nie ma resztkowego zapachu i może zabijać bakterie (i jego przetrwalniki), pleśń i grzyby, dzięki czemu może być stosowany do sterylizacji niektórych przedmiotów, które nie są odporne na sterylizację w wysokiej temperaturze i bakteriobójcze gazy do materiały. Tlenek etylenu jest szeroko stosowany do dezynfekcji materiałów medycznych, takich jak bandaże, szwy i narzędzia chirurgiczne.

 • Magazyn żywności
  Magazyn żywności

  Fumiganty tlenku etylenu są często używane do konserwacji zbóż i żywności.

 • Synteza chemiczna
  Synteza chemiczna

  Tlenek etylenu jest stosowany głównie do produkcji glikolu etylenowego (surowiec do włókien poliestrowych), syntetycznych detergentów, niejonowych środków powierzchniowo czynnych, środków przeciw zamarzaniu, emulgatorów i produktów z glikolem etylenowym, a także do produkcji plastyfikatorów, smarów, gumy i tworzyw sztucznych itp. Jest szeroko stosowany w praniu i farbowaniu, elektronice, medycynie, pestycydach, tekstyliach, papiernictwie, samochodach, poszukiwaniach i rafinacji ropy naftowej oraz wielu innych dziedzinach.

Często zadawane pytanie
 • P: Jaka jest specyfikacja, którą możesz dostarczyć?

  Stosunek gazu: EO: 100% Butla: 400L / 800L Opakowanie: Butle gazowe spawane ze stali nierdzewnej

  Stosunek gazu: EO: 100% Butla: 15L/20L/40L Opakowanie: Butle gazowe spawane ze stali nierdzewnej lub butla gazowa ze stopu aluminium

  Stosunek gazu: EO/CO2: 70%/30% Butla: 400L/800L Opakowanie: Butle gazowe spawane ze stali nierdzewnej

  Stosunek gazu: EO/CO2: 80%/20% Butla: 400L/800L Opakowanie: Butle gazowe spawane ze stali nierdzewnej

  Stosunek gazu: EO/CO2: 90%/10% Butla: 400L/800L Opakowanie: Butle gazowe spawane ze stali nierdzewnej

 • Jakie są zastosowania tlenku etylenu?

  Tlenek etylenu jest gazowym bakteriobójczym środkiem dezynfekującym o szerokim spektrum działania. Ma silną zdolność przenikania do dezynfekowanych przedmiotów, może dotrzeć do głębokich części przedmiotów i może zabić kilka patogennych mikroorganizmów. Zarówno gaz, jak i ciecz mają silne działanie przeciwdrobnoustrojowe. Ponieważ gaz ma silne działanie, jest często używany do dezynfekcji.

 • Jakie są zagrożenia związane z tlenkiem etylenu?

  Tlenek etylenu jest gazowym środkiem dezynfekującym, który jest wysoce toksyczny dla organizmu ludzkiego i może powodować reakcje zatrucia u ludzi. Długotrwałe narażenie na niewielką ilość spowoduje zespół neurastenii i dysfunkcję układu autonomicznego.

 • Jakie zagrożenia dla środowiska stwarza tlenek etylenu?

  EO jest aktywny chemicznie i może ulegać wtórnym przemianom w środowisku. Jego reakcja fotochemiczna spowoduje powstanie miejskiego smogu fotochemicznego i wtórnego zanieczyszczenia. Ponadto, ze względu na wysoką toksyczność i wtórne zagrożenie dla środowiska, znajduje się na liście toksycznych i szkodliwych lotnych związków organicznych do kontroli zanieczyszczenia powietrza przez kraje na całym świecie.

Zapytanie ofertowe
Podobne produkty

Gorące kategorie