Wszystkie kategorie
ENEN

Ar

argon

Argon is one of the most common carrier gases in gas chromatography. Argon is used as a carrier gas in sputtering, plasma etching and ion implantations, and as a blanket atmosphere in crystalwzrost.*Due to market variability and unique gas requirements, we may not be able to provide a fixed pricelist. We warmly invite you to share your gas quantity and packaging requirements, enabling us to tailor a quote for you.

Zapytanie ofertowe
 • Przegląd
 • wideo LumaTouch
 • FAQ
 • Zapytanie ofertowe
 • Podobne produkty
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
argon
Przetwarzanie

Najczęstsze źródło argon jest instalacją separacji powietrza. Powietrze zawiera ok. 0.93% (obj.) argonu. Strumień surowego argonu zawierający do 5% tlen jest usuwany z głównej kolumny separacji powietrza przez kolumnę wtórną („ramię boczne”). Surowy argon jest następnie dalej oczyszczany w celu wytworzenia różnych wymaganych gatunków handlowych. Argon można również odzyskać ze strumienia spalin niektórych amoniak rośliny

Gaz argon
Nr CAS 7440-37-1
Czystość ≥% 99.99
Konsultacje
 • Spawanie elektryczne
  Spawanie elektryczne

  Jednym z najczęstszych zastosowań argonu, czystego lub w różnych mieszaninach, jest gaz osłonowy do spawania łukowego.

 • Szkło
  Szkło

  Argon stosowany jest jako gaz izolacyjny w wysokowydajnych oknach wieloszybowych w celu poprawy izolacyjności termicznej.

 • Stal
  Stal

  Argon jest również używany w przemyśle hutniczym i stalowym do zapobiegania utlenianiu roztopionych metali i stopów oraz do odgazowywania i odsiarczania roztopionej stali i kąpieli żelaznych.

 • Dyrektorem
  Dyrektorem

  Przemysł farmaceutyczny wykorzystuje argon do wypierania tlenu z górnej części pojemników na leki dożylne, co wydłuża okres trwałości produktu. Ciekły argon jest używany w kriochirurgii np. krioablacja do niszczenia komórek rakowych.

 • Wina
  Wina

  Argon jest używany do konserwacji wina w celu usunięcia powietrza przez cięższy argon, aby zapobiec utlenianiu i zwiększyć jakość produktu w otwieranych butelkach i beczkach.

 • Obróbka metali
  Obróbka metali

  Argon jest stosowany, często w mieszaninie z wodorem, jako atmosfera ochronna do obróbki cieplnej niektórych metali, szczególnie tych, które są podatne na azotowanie w atmosferze azotu. Obejmuje to stale nierdzewne i wiele różnych specjalistycznych, a zatem zastosowań na małą skalę.

Często zadawane pytanie
 • Jaka jest czystość twojego argonu? Do jakich branż zazwyczaj zaopatrujecie Państwo produkty?

  Dostarczamy gaz argonowy o wysokiej czystości, o najwyższej czystości sięgającej 6N (99.9999%). Nasi klienci działają w branżach takich jak półprzewodniki elektroniczne, medyczne i badawcze, wymagających stabilnych i ciągłych dostaw przy dużym zapotrzebowaniu na gaz.

 • Jaka jest minimalna ilość zamówienia (MOQ) dla Twojego argonu?

  Nasz argon ma zazwyczaj MOQ wynoszące około 100 cylindrów. Sprzedaż pojedynczych cylindrów nie jest akceptowana.

 • Czy argon może być stosowany w spawalnictwie i obróbce metali?

  Z pewnością. Ogólnie rzecz biorąc, gazy o wysokiej czystości mogą być odpowiednie dla gałęzi przemysłu o niższych wymaganiach dotyczących czystości, a czystość wymagana w branżach spawalniczych i obróbki metali nie jest wyjątkowo wysoka. Istnieje jednak znacząca różnica w kosztach pomiędzy gazami o wysokiej i niższej czystości, a koszt jest kluczowym czynnikiem przy wyborze gazu, który najlepiej odpowiada potrzebom danej osoby.

 • Czy możesz dostarczyć ciekły argon?

  Z pewnością. Jednakże ze względu na wyjątkowo niską temperaturę wrzenia ciekłego argonu, która wynosi -195.8 stopnia Celsjusza (-320.4 stopnia Fahrenheita), podczas transportu na duże odległości należy wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie związane z parowaniem.

 • Czy możecie dostarczyć butle/dewary/cysterny/naczepy rurowe do argonu?

  Jesteśmy wyspecjalizowanym dostawcą gazu, a gazy są naszym podstawowym produktem. Generalnie możemy dostarczać argon w butlach lub dewarach wraz z samym argonem. Przyjmujemy również cysterny lub naczepy rurowe klientów do napełniania w naszym zakładzie, ale nie sprzedajemy żadnych cystern ani naczep rurowych.

Zapytanie ofertowe
Podobne produkty

Gorące kategorie