Wszystkie kategorie
ENEN

C₂H₄

Etylen

Etylen jest bezbarwnym gazem palnym przy normalnym ciśnieniu i temperaturze o żywych właściwościach. Jego temperatura wrzenia to -103.71°C, temperatura krytyczna to 9.90°C, ciśnienie krytyczne to 4.95MPa, a gęstość krytyczna to 0.227kg/L.

Etylen jest jednym z podstawowych surowców przemysłu petrochemicznego. Pod względem materiałów syntetycznych etylen jest szeroko stosowany w produkcji polietylenu, chlorku winylu, polichlorku winylu, etylobenzenu itp. Pod względem syntezy organicznej jest szeroko stosowany w syntezie etanolu, kwasu octowego, kwasu propionowego i jego pochodnych oraz inne podstawowe surowce do syntezy organicznej.

Etylen jest również ważnym surowcem podstawowym dla chemii organicznej, wykorzystywanym głównie do produkcji polietylenu, kauczuku etylenowo-propylenowego oraz polichlorku winylu.

Zapytanie ofertowe
 • Przegląd
 • wideo LumaTouch
 • FAQ
 • Zapytanie ofertowe
 • Podobne produkty
Etylen
Etylen
Etylen
Etylen
Przetwarzanie

Zastosowany przemysłowo etylen metody produkcji obejmują kraking węglowodorów ropopochodnych, katalityczne odwodnienie etanolu, separację gazu koksowniczego itp. Ze względu na obfitość zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego produkcja etylenu na dużą skalę ma niski koszt i dobrą jakość. Dlatego duża ilość etylenu jest wytwarzana głównie w wyniku krakingu ropy naftowej.

Gaz Płyta winylowa
Nr CAS 74-85-1
Czystość ≥% 99.9
Konsultacje
 • Petrochemikalia
  Petrochemikalia

  Etylen jest jednym z podstawowych surowców przemysłu petrochemicznego. Etylen obejmuje wiele aspektów i jest ważnym podstawowym surowcem do produkcji chemikaliów organicznych, który można wykorzystać do produkcji różnych chemikaliów organicznych.

 • Rośliny
  Rośliny

  Jako hormon roślinny etylen może być używany jako gaz dojrzewający owoców ze względu na jego rolę w promowaniu dojrzewania owoców

Często zadawane pytanie
 • P: Czy etylen jest szkodliwy dla środowiska?

  Tak, etylen jest jednym z zanieczyszczeń w powietrzu. Zawartość etylenu na obszarach przemysłowych może sięgać 1 ppm (jedna część na milion), co może generować formaldehyd i tlenek węgla, co jest szkodliwe dla ludzi.

 • Jakie są zastosowania etylenu?

  Etylen jest ważnym podstawowym surowcem chemii organicznej, stosowanym głównie do produkcji polietylenu, kauczuku etylenowo-propylenowego, polichlorku winylu itp. Etylen jest jednym z najbardziej podstawowych surowców w przemyśle petrochemicznym. Jeśli chodzi o materiały syntetyczne, jest szeroko stosowany w produkcji polietylenu, chlorku winylu i polichlorku winylu, etylobenzenu, styrenu i polistyrenu, kauczuku etylenowo-propylenowego itp.

Zapytanie ofertowe
Podobne produkty

Gorące kategorie